„Ale ukážu, pane kolego, ukážu. Už jsem dostal souhlas ostatních smluvních stran, čili smlouvu uvidíte,“ slíbil před měsícem poslanci Petru Marešovi (US-DEU) v televizním pořadu Bez imunity ministr školství Eduard Zeman (ČSSD). Měl tím na mysli smlouvu mezi svým úřadem a generálním dodavatelem Internetu do škol, konsorciem AutoCont On Line/Český Telecom, kterému po krachu výběrového řízení loni v listopadu lukrativní zakázku za téměř čtyři a půl miliardy přiklepl. Ačkoli pan ministr mohl splněním slibu vyvrátit podezření z korupce, které celý projekt od začátku provází, dosud tak neučinil. S dalšími skandálními skutečnosti kolem Internetu do škol přišel minulý pátek ekonom a člen Balbínovy poetické strany Petr Borka. Jeho informace, jejichž zdroj chce Borka udržet v anonymitě, jsou natolik závažné, že k nim strana na toto pondělí svolává tiskovou konferenci.

Za koho kopeš

Zásadní část Borkových informací se týká muže jménem Jaromír Horák. Právě tohoto muže si coby internetového experta vybralo ministerstvo k realizaci akce známé pod jménem Internet do škol. Pan Horák měl vytvořit podmínky, jak bude celý projekt vypadat, a byl to on, kdo přišel s návrhem, aby celou obří zakázku dostal jeden generální dodavatel. Po prosazení tohoto nápadu pan Horák ministerstvo náhle opustil. Ale ne na dlouho. V červnu 2001 se do projektu vrátil – tentokrát však na straně mezitím vybraného generálního dodavatele Internetu do škol, konsorcia AutoCont On Line…

24.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

24.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundrao

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte