Minulý týden se inspekci, vyšetřující policejní zásah během summitu MMF, podařilo získat výpověď polského aktivisty Arkádiusze Zajackowského, kterému byl při předvedení na policejní služebnu v Ocelářské ulici údajně vyražen zub. (Policie případ původně odložila, protože Poláka nebyla schopna najít ani s pomocí Interpolu. Podařilo se to však lidem z Občanských právních hlídek - prostě našli jeho číslo v telefonním seznamu.)

Nemůžeme je usvědčit

Za účast na manévrech při zářijovém kongresu dostalo vyznamenání celkem 440 policistů. Šéf pražského sboru Radislav Charvát si dokonce v lednu odnesl trofej pro nejlepšího velitele roku. Charvát, který se do povědomí veřejnosti zapsal již v roce 1998 památným výrokem, že hořící kříže Ku-klux-klanu na místě vraždy súdánského studenta jsou pouhým „přestupkem proti požárnímu řádu“ - byl vyznamenán i zlatou medailí hlavního města Prahy, spojenou s odměnou sto tisíc korun. Na inspekci ministra vnitra a odbor kontroly stížností dolehla mezitím lavina protestů proti chování policie během demonstrací a hlavně po nich. „Celkem jsme obdrželi 389 stížností, které se týkaly sedmdesáti případů. Dodnes jsme jich vyřídili 244,“ říká policejní mluvčí Ivana Zelenáková. Valná většina stížností nakonec skončila na odboru kontroly, který se zabývá jen přestupky. Inspekce si nechala celkem pět případů: dva jsou ještě v šetření, dva byly odloženy a jeden uzavřen. V posledním případě šlo o policistu v civilu, který dřevěnou tyčí…

08.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

08.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte