Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Synové Americké revoluce v ODS

Občanská demokratická strana jako by se rozhodla měnit svou pověst partaje s jedním názorem a jedním hlasem. Kromě Prahy totiž už i mezi straníky v Olomouci a Prostějově zazněly hlasy, že ODS sešla ze své původní cesty za konzervativními idejemi. V Olomouci kvůli tomu dokonce odstoupil šéf místní organizace Otakar Vychodil a v Prostějově se ODS rozdělila na dvě buňky. Zdá se ale, že jde o ojedinělé události.

Raději zmiz, jinak…

Naposledy se uvnitř Klausovy strany ozval Otakar Vychodil. Coby šéf oblastní ODS v Olomouci rezignoval na tento post a svým kolegům rozeslal odůvodnění: „Není možné, aby lidé brali politiku jako výtah k moci a používali anonymy, výhrůžky a pomluvy jako metodu politického boje ve straně. "Slova spoluzakladatele ODS a jejího poslance v letech 1992 až 1996, který byl loni zvolen do čela důležité moravské buňky, vyvolala velký zájem médií a překvapení v řadách ODS. Otakar Vychodil je však nevyslovil poprvé - stejně například mluvil už letos v dubnu na ideové konferenci ODS v Praze. Podle Vychodila občanští demokraté sešli ze své původní cesty. Základní odklon prý nastal po rozštěpení ODS v roce 1997 a následném vzniku Unie svobody. "Tehdy tady vyletěla nahoru řada lidí, kterým říkám sarajevské děti,“ říká Vychodil. „Vstoupili do ODS pár dní předtím, aby se mohli dostat na nějaký komunální post, a najednou šli strmě nahoru.“ Expředseda ale odmítá konkrétně jmenovat. Prý by to byla spousta jmen a ne všichni by se mohli v…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
50.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1921
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte