Na pražských nárožích v těchto dnech straší plakát, který láká publikum na koncert, během nějž si bude moci vyslechnout písně od Led Zeppelin nebo Deep Purple v provedení symfonického orchestru. Je to děsivá představa. V nejednom „rockerovi“ se zřejmě s postupujícím věkem probudí frustrace z toho, že jeho tvorba není vnímána jako dostatečně „umělecká“. Takový nešťastník potom neodolá pokušení přeonačit své popěvky tak, aby se přizpůsobily tradici „vážné“ hudby. Výsledky podobných pokusů většinou jen obohatí pokladnici bezděčné hudební legrace (vždyť „seriózní“ orchestrální úpravy se už dočkaly dokonce i písně bohužel nezapomenutelných německých Scorpions. I oddaný fanoušek jedné ze skutečně výjimečných kapel současné doby, britských Spiritualized, tedy musel zbystřit, když se dozvěděl, že nové album skupina prakticky celé nahrává společně s přibližně stovkou hostujících hudebníků a sboristů. Očekávání příchodu „matky všech desek“ proto kalila obava z „průšvihu desetiletí“. Album Let It Come Down vyšlo v září a nelze říci, že by naplnilo některou z výše uvedených možností. S přibývajícím počtem poslechů se však jednoznačně posouvá směrem k první z nich.

Čím dál složitější

Kapelník Spiritualized Jason Pierce (už léta používá pseudonym J. Spaceman) se hudbou živí téměř dvacet let. V 80. letech stál společně s Petem Kemberem (Sonic Boom) u vzniku pozoruhodné skupiny Spacemen 3. Svou syrovostí a primitivností by se jejich hudba snad dala přirovnat k…

46.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

46.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte