Střední odborné učiliště v malém městečku Horní Bříza nedaleko Plzně, pomalu rozdýchává šok. Před třemi týdny tu po vyučování v parku, kousek od hlavního vchodu školy, dohnalo několik učňů svého osmnáctiletého spolužáka, polili ho ředidlem a škrtli sirkou. Mladíka zachránila náhoda: Právě jel kolem ředitel učiliště, který partičku paličů a ostatních přihlížejících vyrušil a popáleného Martina odvezl do nemocnice. Mládenec tak vyvázl „jen“ s popálenou rukou od zápěstí až nad loket a pár jizvami na obličeji.

Ani práce mu nešla

Šokující příběh začal ve středu devatenáctého září pokusem o vtip. Zámečničtí učni nastrčili svému spolužákovi do kapsy sáček s usušenou trávou a mistrům pak namluvili, že u sebe má marihuanu. Martin tedy putoval do ředitelny. „Řekl nám, že to není jeho, ale že neprozradí, kdo mu to do kapsy dal,“ vzpomíná zástupce ředitele školy Jiří Les. „Tak jsme zavolali policii. Policisté přijeli, ale řekli, že to je obyčejná tráva ze záhonku a odjeli.“ Na téhle blamáži ovšem záležitost neskončila - naopak. Drama teprve mělo nastat. „Když jsem se vrátil z ředitelny zpátky na halu, kluci si pohazovali s flaškou ředidla a pokřikovali, že tady někdo bude hořet,“ vypráví Martin, který po čtrnácti dnech na lůžku v nemocnici toto pondělí nastoupil opět do školy s jizvami po spáleninách převázanými obvazem. „Nedošlo mi, že to budu já.“ Když se pak učeň vracel odpoledne ze školy do internátu, obstoupila jej v parku asi desítka spolužáků. …

41.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

41.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte