O tom, proč se dnes lidé stávají workoholiky, existuje množství studií. Úkazům, které závislost na práci přináší v praxi, rozumějí ale mnozí z nás i bez jejich podrobného studia. Pohled na nešťastníky, kteří utíkají sami před sebou a odvádějí smrtící výkony tak dlouho, dokud je nezastaví vlastní zhroucení, není nijak povzbuzující. Jedním z těch, kteří úspěšně přispívají k jeho korekci, je už léta americký hudebník a knižní vydavatel Henry Rollins. V jeho případě výsledek pracovního nasazení hraničí s masochismem. Rozhodně ale nepřipomíná trosku: Rollins své kroky úspěšně řídí a dlouhá léta děsivého tempa z něj udělala jednu z nejrespektovanějších figur amerického undergroundu. A čerstvý čtyřicátník z Los Angeles rozhodně neubírá rychlost. Za posledních dvanáct měsíců stihl poslat mezi své příznivce hned tři alba. Poslední z nich, vydané na konci letošního srpna pod názvem Nice, navíc svým rozmachem naznačuje, že Rollins si stále udržuje kondici.

Zkontrolujte se

Část publika bere Henryho Rollinse (jehož schopnost odehrát za dva měsíce vedle mnoha jiných aktivit 50 koncertů nemá mezi kolegy obdoby) za otce hlučného kytarového hardcore. Pro mnohé je ale navíc ještě „snesitelným moralistou“, kterého jsou ochotni pustit do svého života. Rollins je schopen všechny svoje řeči o nutnosti sebepoznávání v krajnostech, tvrdosti k sobě, potřebě bolesti k dalšímu růstu dlouhodobě aplikovat sám na sobě. U čtyřicátníka mohou sice vytetovaná hesla typu "Najdi…

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte