Minulý týden byl bohatý na blokády silnic. Nejprve skupinka asi sto lidí zablokovala v centru Vysokého Mýta silnici I/35. Chtěli tím úřady přimět ke snížení povolené rychlosti a zřízení přechodů pro chodce - za minulý rok totiž jen na silnici I/35 v úseku procházejícím Mýtem srazilo auto 36 chodců, letos již o devět víc. Druhá blokáda byla větší. Dovozci ojetých aut a taxikáři ochromili stovkami svých vozidel hlavní město a před úřadem vlády pak skandovali: „Ať žije bordel!“ Požadovali snazší dovoz ojetých aut, jednodušší otázky v testech pro autoškoly a odstoupení ministra dopravy Jaromíra Schlinga. První blokádu za dvě hodiny rozprášila zásahová jednotka východočeské policie se psy. Tu druhou policie dva dny tolerovala a vyřešilo ji angažmá vysokých ústavních činitelů země.

Volejbal na křižovatce

Organizátor východočeské pouliční slavnosti - spolek Ulice patří lidem - ohlásil svou akci se čtyřměsíčním předstihem v květnu a radnice ji vzala na vědomí. Avizovaný program zněl jasně: lidé se shromáždí na náměstí a průvod potom projde ulicemi Pražská a Hradecká (silnice I/35), kde bude slavnost pokračovat do osmi hodin večer. Prvního září se na náměstí Přemysla Otakara II. v Mýtě i přes nepřízeň počasí sešlo něco přes sto demonstrantů. Po hodinovém mítinku se skupina vydala ke Hradecké ulici. Na křižovatce pak demonstranti roztáhli mezi značkami volejbalovou síť a pustili se do hry. O kousek dál se silnice změnila i na fotbalové hřiště. Na sloupech…

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte