Pondělí - Služba pro odhalování korupce po tříměsíčním šetření doporučila ve své zprávě trestní stíhání Karla Srby. Služba došla k názoru, že smlouva ministerstva zahraničí o pronájmu moskevského hotelu Český dům porušila zákon. Spis byl předán státnímu zástupci, který zvažuje možnost obvinění bývalého generálního sekretáře ministerstva zahraničí.

Pondělí - Vláda na svém zasedání rozhodla, že podpoří částkou dvě stě milionů korun výkup asi tří set sedmdesáti hektarů půdy od soukromých majitelů na Kolínsku. Jde o jednu z pěti evropských lokalit, ze kterých vybírá firma BMW místo pro stavbu továrny na výrobu automobilů, která by dala práci třem tisícovkám lidí.

Úterý - Na návštěvu České republiky přijel portugalský prezident Jorge Sampaio. Při rozhovorech s českým prezidentem Václavem Havlem podpořil vstup České republiky do Evropské unie.

Úterý - Ministerstvo vnitra oznámilo, že poprvé od roku 1994 poklesla celková kriminalita v tuzemsku. Nejvíce se snížil počet trestných činů běžné hospodářské kriminality, o více než dvanáct procent, a mravnostní o sedmnáct procent. Škody způsobené hospodářskou kriminalitou ale vzrostly dvaapůlkrát - na padesát miliard.

Středa - Ministr obrany Jaroslav Tvrdík oznámil, že ještě letos propustí z vedení svého úřadu tisícovku nepotřebných úředníků. V armádě i potom zůstane přes třicet tisíc civilních zaměstnanců.

Středa - Poslanecká sněmovna po…

29.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

29.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte