Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Nesnesitelný klid

Jaro je tady, uváděl Ludvík Vaculík svůj každoroční březnový fejeton s nadějí, že se snad s probouzející přírodou něco změní i ve společnosti. Letošní jaro dorazilo opožděně, až v dubnu. Příroda reagovala, společnost nikoli. Jako by uvázla na mrtvém bodě, ze kterého se nemůže hnout. Přitom by měla co dohánět, a to nejen proto, že to po ní čas od času žádá Evropská unie, do které chce vstoupit. Místo toho nastupuje typický tuzemský zvyk: Dokud není průšvih, netřeba se znepokojovat. Jeden z ministrů Miloše Zemana se v neformální diskusi vyjádřil: „My všichni, co jsme tady, nějak bydlíme. Nebo se mýlím? Tak vidíte, že to s naší bytovou politikou není tak zlé.“ To je důležité. Praktická neexistence pružného trhu s dostupnými byty a nájmy, nemodernost bytové struktury a z toho vyplývající malá mobilita pracovní síly, to už jsou pro něho věci vedlejší. Nějak to prostě funguje, tak co. Takový přístup je příznačný nejen pro bytovou politiku. Nikde se toho příliš neděje a také na politické scéně rotují stále stejné tváře a stejné fráze. České společnosti chybí dynamika a není divu, když smlouva, na základě které úřaduje vláda, se zaklíná politickou stabilitou. Společnost si příliš zvykla na paradoxy politiky opoziční smlouvy – údajně opoziční strana ODS se zavázala, že se nepřipojí k žádné iniciativě na vyslovení nedůvěry vládě! A ne dost na tom, místo soustředěného tlaku na vládu uklidňuje smluvní opozice veřejnost: Nebojte se, vyspělé státy nám nebudou nic diktovat, jsme…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte