Jedna z trýznivých vzpomínek hrdiny známé knihy Spolčení hlupců Ignácia Reillyho se týká cesty z města Baton Rouge do New Orleansu. Ačkoli trpěl fobií z dopravních prostředků, musel ji absolvovat v taxíku. Dopadlo to špatně: nešťastný majitel vozidla v závěru cesty přišel o řidičský průkaz. Reilly ho totiž donutil k několikanásobnému nedodržení předepsané minimální rychlosti. Představíme-li si takzvanou alternativní hudební scénu jako dálnici, tak i na ní se dá najít vozidlo, jež soustavně nedosahuje povinné minimální rychlosti. Je to skupina Low - trio z města Duluth ve státě Minnesota. Obecná představa radikální rockové hudby většinou vychází z poněkud infantilního hesla: „Rychleji! Hlasitěji!“ Low jsou sice radikální až na půdu, ale v jejich případě jako by rychlost neexistovala ani jako vzdálená možnost. P odobně dokáží Low přesvědčit posluchače i o relativitě pojmu hlasitost. V tichu, jež často bývá významnou součástí jejich hudby, stačí jen trochu přidat na intenzitě, a posluchači jsou rázem tak „plni zvuku“, že jejich lebky hrozí puknutím. Zdejší publikum mělo šanci se o tom přesvědčit minulé pondělí na koncertě Low v pražské Akropoli. Takřka zároveň se v obchodech objevila i jejich nová deska - Things We Lost In The Fire.

Klid po zániku

Titul desky mluví o „věcech, o něž jsme přišli při požáru“. Hudba na ní je „klidná“ a podobně jako dříve to je ten typ klidu, který nastává po zániku. Ostatně název jednoho staršího EP zní "Písně pro…

12.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 32 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

12.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 32 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte