Již dva měsíce zaměstnává aféra fotbalového trenéra Christopha Dauma německou veřejnost a zdá se, že kruhy, které vyvolala, se neustále rozšiřují. To, co počátkem října začalo jako boj dvou fotbalových rivalů Hoenesse (Bayern Mnichov) a Dauma (Bayer Leverkusen), se zásluhou prominentního místa, které zaujímá fotbal v německé společnosti, stalo postupně něčím mezi Nestroyovou fraškou a Beckettovým absurdním divadlem (viz rámeček s chronologií). K ingrediencím představení nepatří jenom fotbal, ale především kokain.

Mnohé je jinak

Žasnoucí čtenář novin nemůže věřit svým očím, když se Daum z vlastní iniciativy a se suverenitou, která nikoho nenechává na pochybách o jeho nevinnosti, podrobí zkoušce vlasů, aby dokázal, že nemá s drogami nic společného, a o týden později mu laboratoř naměří jednu z největších hodnot kokainu vůbec. Televizní divák nevychází z údivu, když ministryně spravedlnosti ještě před Daumovou zkouškou vlasů veřejně žádá Uliho Hoenesse, aby se Daumovi omluvil za provokativní osobní útok. Nebo když o dva týdny později televize SAT 1 uveřejňuje výsledky zkoušek toalet poslanců Spolkového sněmu v Berlíně, které jsou v provozu necelý rok(!) a v nichž byly v 80 % případů zjištěny stopy kokainu. Nebo z posledních zpráv bulvárních novin Bild Zeitung, které s Daumem uzavřely smlouvu na exkluzivní interview, a prezentují jej tudíž jako nevinnou ovečku a oběť obrovského komplotu. Pomalu nabýváme dojmu, že aféra Daum sice skončí, ale v jejím…

50.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

50.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte