Kužvart schválil i kácení

K výstižnému článku Sebevrah Kužvart (Respekt č. 47/2000) jen doplňuji: k nejzávažnějším způsobům kompromitování dnešní vládní ochrany přírody patří trvalá podpora, kterou ministr Kužvart poskytuje současnému ředitelství Národního parku Šumava a jeho nekvalifikovanému managementu v rámci zonace území parku. Jde především o stále opakované povolování ministerských výjimek k zásahům a kácení v první zóně parku a následnému poškozování nejcennějších ekosystémů pralesního a mokřadního charakteru v této ochranářsky klíčové části Šumavy.

Karel Spitzer, Entomologický ústav AV ČR

Udavač, nikoli novinář

Ivan Brezina sdělil národu otřesné tajemství, že novinářka Jaroslava Brožová je zaměstnána u ekologického hnutí Jihočeské matky (rubrika Dopisy, Respekt č. 48/2000). Proto by se podle něj neměla pod svými články podepisovat jako novinářka. Ale proč by neměla? Jihočeské matky jsou veřejnosti otevřeným ekologickým hnutím, řádně zaregistrovaným, které může zaměstnávat kohokoli, i novináře, pokud to uzná za vhodné. Druhý bod jeho obžaloby se týká skutečnosti, že Jihočeské matky dostávají „stovky tisíc šilinků ročně za boj proti Temelínu“. Suma typicky přehnaná, ale i tak - co má být? V České republice existuje množství podniků, společností a dalších institucí, které žijí výlučně ze zahraničních…

50.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

50.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte