Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Téma

Politici bez motivu

Už za dva měsíce se v Čechách bude znovu rozdělovat část moci, a strany se proto pomalu chystají do boje. Právě odstartovaná kampaň k senátním volbám je pro ně dobrou příležitostí, jak zopakovat sobě i druhým, proč vlastně chtějí vládnout. Ale žádná partaj toho zatím nevyužila. Místo jasných slov se chlubí plyšovými medvídky, volebními autobusy a radami, ať volíme hlavou a srdcem. Proto je třeba následovat do terénu jednotlivé kandidáty a zeptat se jich osobně, zda alespoň oni nechtějí něco pro občany udělat. Ze sedmadvaceti obvodů, kde se letos bude do horní komory parlamentu volit, navštivme čtyři, které slibují nejzajímavější duely.

Pohyb mezi lidmi

„Zatím není ten správný čas. Je léto, lidé jsou u rybníka. Neměli by možnost si program prostudovat. A kdybych ho dal na internet? Za dva týdny pak napíšete, že je zastaralý.“ Někdejší starosta čtvrtého pražského obvodu a dnes senátor za ODS Zdeněk Klausner je neoblomný. V křesílku senátní jídelny odbývá všechny otázky na svůj volební program s mírným úsměvem a kroucením hlavy. Přísně střežené tajemství prý vytáhne na světlo, „až bude čas“. Nemůže se svěřit ani se svými hlavními prioritami. „Můj program prostě vychází z potřeb člověka žijícího na Praze 4. Ale více vám nebudu říkat. Není to program pro novináře, ale pro voliče.“ Těžko si představit místo, v němž by ODS mělo více záležet na vítězství, než právě v Praze 4. Podobně jako před dvěma lety v souboji Koukal - Ruml kandiduje i nyní proti…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.