WHO nejsou lékaři

Se zájmem a posléze v úsměvem jsem si přečetl polemiku Ivana Breziny Stuchlíková: je čeho se obávat (Respekt č. 31/2000). Problematikou jaderné energetiky se nezabývám, můj úsměv vyvolalo až zjištění, že autor pokládá WHO (World Health Organisation) za „nejrespektovanější profesní lékařské sdružení na světě“. Jedná se o mezinárodní organizaci, která je součástí systému OSN a do profesního sdružení má velmi daleko. Primitivně řečeno - členy WHO nejsou lékaři, ale státy, které vysílají do WHO své zástupce a odborníky. Závěry WHO reflektují jak odborná, tak politická stanoviska členských zemí. Osobně mě zarazilo, že publicista, který se specializuje na problematiku ekologických skupin, si plete organizace občanské společnosti s organizacemi, které jsou řízeny vládami jednotlivých států.

Jiří Dusík, Regional Environmental Center

K článku ministra Dostála

Dne 14. 7. byl v deníku Právo publikován článek ministra kultury Pavla Dostála „Když ještě Židy nebyli“. Sledovala jsem různé reakce v tisku (mj. Z ostudy havelok, Respekt č. 31/2000) a požádala jsem pana ministra o schůzku, která se uskutečnila 25. července. Sdělila jsem mu, že jsem nepříjemně překvapena jeho slovy o zjevu ortodoxních Židů i tím, že se při popisu náboženské menšiny uchýlil k hanlivému stereotypu,…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 62 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 62 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte