Výstavy a akce: V pohraničním kopci Koerneberg mezi krušnohorskými Kraslicemi (okr. Sokolov) a saským Klingenthalem se v úterý koná vernisáž instalace jednoho z předních představitelů land-artu Ivana Kafky. Do konce září bude na pohraniční čáře vlát několik desítek větrných červeno-bílých a žluto-černých rukávů zavěšených na monumentálních konstrukcích. Dílo nazvané Prostor volnosti vzniklo jako součást Festivalu uprostřed Evropy. Na místo zavedou učastníky od hraničního přechodu ukazatele.

 - Na pražském kopci Vyšehrad, v blízkosti hřbitova Slavín, se má od pondělí do pátku předvádět literární happening Hrobové se otvírají. Organizátoři (www.destnik.cz) slibují „literárně poetické pásmo.“

Na témže kopci se o týden později, v poslední červencový den (pondělí 31. 7.) koná v místní galerii vernisáž keltské výstavy Lughnasadh (od 18 hodin). Patron výstavy: irský velvyslanec. Motto výstavy: „Je-li Hibernia dlouhým spánkem, pak Bohemia je letním probuzením“. Na vernisáži budou hrát české skupiny keltského revivalu.

 - V pražském Veletržním paláci je od minulého týdne otevřena mezinárodní výstava Dům, tělo srdce (Konstrukce identit). Téma: vztah prostoru, těla a identity v globální civilizaci. Prostředky: objekty, instalace, video, fotografie etc. Zúčastnění: víc než padesát umělců Euroameriky. Premiéra: Ludwig Museum Wien (červen - říjen 1999).

 - Rovněž od minulého týdne je v Domu fotografie Josefa Sudka (U Radnice…

v31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte