Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Tak sáhněte do rezerv

Po necelém půlroce v křesle ministra zdravotnictví se Bohumilu Fišerovi povedla nevídaná věc - vysloužil si pochvalu od doktorů. „Je prvním ministrem, který zpozoroval, že v nemocnicích pracují lékaři a sestry a že bez jejich práce by úroveň české medicíny nebyla tak vysoká, jaká je,“ říká nadšeně předseda Lékařského odborového klubu Milan Kubek. Ministr odboráře potěšil slibem, že platy zdravotníků se od října zvýší o deset procent a stejný skok je čeká znovu na počátku příštího roku. „Pokud nedostaneme víc peněz od pojišťoven, většina špitálů na to nebude mít,“ kalí doktorům radost předseda Asociace českých a moravských nemocnic Jaroslav Přehnal. Zdá se však, že ministr Fišer myslel i na to.

Stávky letos nebudou

Lékař, vysokoškolský pedagog, vědec, učitel základní školy. Právě tato povolání jsou podle šetření Institutu pro výzkum veřejného mínění v očích Čechů ta nejprestižnější. Do první desítky profesí, kterých si vážíme, se naopak nevešel poslanec, ministr ani profesionální sportovec. I při letmém pohledu je jasné, že prestiž povolání u nás nesouvisí s jeho finančním ohodnocením. A podle agentury Sofres-Factum mají dvě třetiny občanů skutečně za to, že platy odborných lékařů jsou o hodně nižší, než by odpovídalo jejich práci. „Na jedné straně vysoká prestiž, na druhé omlácená škodovka,“ komentuje dnešní stav předseda lékařských odborů Milan Kubek. Nutno říci, že lékařům se nežije tak zoufale, jak naznačuje jejich odborový předák. V loňském…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 30 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 30 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.