Jaroslav Dušek se před pár týdny dostal na obálku Reflexu, který se staví do role týdeníku, jenž věci nahlíží jinak než ostatní, fakticky však pragmaticky zvažuje, koho si vybrat na titul, aby obchodní úspěch čísla byl zaručen. Titul v Reflexu byl prostě důkazem, že to s Duškovou popularitou začíná být vážné, aniž by on sám o ni ovšem usiloval - to všechno zařídily role v posledních Hřebejkových filmech Pelíšky a Musíme si pomáhat. Jinak už skoro dvacet let Jaroslav Dušek podstatou své tvorby stojí stranou jakékoli magazínové popularity - ať běží o permanentní improvizace Divadla Vizita, které založil počátkem 80. let, nebo o někdejší moderování v pražském Radiu Limonádový Joe či o kreace v bohužel už neexistujícím Radiu Mama anebo o představení spojená s Duškovou pedagogickou činností na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Vyvozoval-li tedy snad nějaký divák, že mu v „původním televizním multimagazínu“ Dokoláč, v němž byl Jaroslav Dušek ústřední figurou a jemuž patřilo šest pátečních půlhodin na ČT 2, bude nabídnuto cosi na způsob Hřebejkova „laskavého humoru“, musel být zcela vykolejen.

Posunutá míra možného

Vyveden z míry Dokoláčem ovšem možná byl i leckterý pravidelný divák „čé té dvojky, našeho, tedy vašeho náročného programu“, jak stanici ve svých slovních eskapádách občas připomněl Dušek, asi vůbec nejdůslednější žák „nedivadelníka“ Ivana Vyskočila. Jestliže se tento odpůrce klasického divadelního provozu snažil s různými partnery dostát své…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte