Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Civilizace

Zázrak Kalifornie

Premiér Tony Blair ohlásil začátkem roku vznik britské internetové univerzity (www.lon.ac.uk), která jeho zemi pomůže stát se „průkopníkem v elektronickém vzdělávání“. Naděje získat vzdělání na kvalitní britské univerzitě se tak otevřela i lidem z nejvzdálenějších koutů světa. Britský ministerský předseda může být pyšný na tento projekt, protože ve srovnání se zeměmi starého kontinentu postoupila Británie o důležitý krok kupředu. Blairova iniciativa zároveň upozornila, že Spojené státy americké mají svou virtuální univerzitu (
Homepg
">www.cvc.edu) už přes dva roky a její služby přes internet jsou mnohem dál.

Rychlý start Ameriky

Vyhovují univerzity dnešní potřebě vzdělávání i poté, co člověk začne pracovat? Tuto otázku si položili před třemi lety evropští pedagogové na konferenci Univerzity a vyšší vzdělávání. Jejich zpráva vyznívá jednoznačně - nevyhovují. „Univerzity by se měly stát otevřenějšími systémy,“ doporučují Andris Barblan z Asociace evropských univerzit a profesor Kenneth Edwards z univerzity v britském Leicesteru. Zástupci škol by si měli především uvědomit, že lidé se v běžném životě setkávají s problémy, které často překračují hranice univerzitních oborů. Proto je nutné překročit oborové hranice také na školách a navázat spolupráci se soukromými, především průmyslovými podniky. To mimo jiné znamená pružně reagovat na potřeby absolventů, kteří si potřebují doplnit jeden či…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.