Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Komentáře

Souboje Olympanů

Už měsíc je policie znovu středem pozornosti politiků, médií, a tím i většiny občanů. Bohužel nikoli proto, že by policisté dosáhli výrazného úspěchu. Podle veřejně dostupných informací jde o spory mezi mocnými, kdo má mít policii pod palcem. Něco se „tam nahoře“ děje, ale kdo vlastně může říci co? Pro diváka u televizní obrazovky nepřibývá jistoty, má jen stále víc znepokojivých informací.

U ministra na kafi

Co jsme se vlastně v poslední době dozvěděli? Jednak to, že jsou případy, které se vlečou, jako by nikdy neměly skončit. Dva roky policie zjišťuje, zda existuje tajné zahraniční konto ODS, nebo ne. Bez konce se táhne vyšetřování benzinových karet, které dostala v roce 1996 ČSSD od Chemapolu a neuvedla je v daňovém přiznání. Nic nového není ve vyšetřování lidí, kteří chtěli vytunelovat Agrobanku. Pak jsou případy, kde jde všecko ráz na ráz. V kauze ředitele štiřínského zámku Václava Hrubého už policie jasno má. Případ odložila, o nic nejde. Poradce premiéra Jaroslav Novotný sice panu Hrubému vyhrožoval a z pohledu člověka vybaveného normální mozkovou kapacitou jej vydíral (Novotný na expertizou ověřené nahrávce říká: „Když uděláte, řekl bych, to, co se samozřejmě dá nazvat mezi námi dvěma jako vydírání, …uděláte ten dopis… tak samozřejmě vy máte pokoj, klid, a dokonce dostanete i prachy…“), ale to kriminalistům z policejního prezidia ani státnímu zástupci pro Prahu-východ Františku Krejčímu kupodivu nestačí. Na poradce premiéra by…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.