Na Šumavě probíhá agonie

Reaguji na článek Žádní neopeření mladíčci (Respekt č. 14/2000). V Národním parku Šumava neprobíhá přirozený proces, ale agonie jako u zvířete, které jsme otrávili, a veterinář nesmí zasáhnout, aby nerušil obřad našeho živočišného druhu, který se nevyrovnal s důsledky své schopnosti mluvit. Panu doktorandovi Martinu Konvičkovi rozhodně doporučuji, až bude nemocný, aby šel k lékaři, i když jeho publikačně citační zlomek je 0/0 a jeho pochybná kvalifikace je získaná na některé naší pochybné univerzitě. Nechť se neléčí u Prof. Dr. DrSc., nositele Nobelovy ceny, který nevyléčil jediného pacienta, i když jeho dílčí přínos je úctyhodný.

Karel Forman, Kyjov

Ještě si vypůjčme Thatcherovou

Chci napsat pouze několik slov k článku o Madeleine Albrightové (Žena z této planety, Respekt č. 11/2000). Je pro Česko veliká škoda, že se paní Albrightová nestane českou prezidentkou. Byla by to pro naši republiku nejspíš záchrana v krizi, do které nás dostala současná vláda. Také ironickou poznámku pana Falbra o tom, kdo navrhne, aby se celá ČR přihlásila do americké unie, považuji za dobrý nápad. Pořád by to totiž bylo lepší než ty nesmysly, které vymýšlí a praktikuje - bohužel - česká vláda. To se však ale k naší škodě také nestane. Ještě mě napadá, zda bychom si nemohli od Britů …

v15.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v15.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte