Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Dopisy

Dopisy

Na Šumavě probíhá agonie

Reaguji na článek Žádní neopeření mladíčci (Respekt č. 14/2000). V Národním parku Šumava neprobíhá přirozený proces, ale agonie jako u zvířete, které jsme otrávili, a veterinář nesmí zasáhnout, aby nerušil obřad našeho živočišného druhu, který se nevyrovnal s důsledky své schopnosti mluvit. Panu doktorandovi Martinu Konvičkovi rozhodně doporučuji, až bude nemocný, aby šel k lékaři, i když jeho publikačně citační zlomek je 0/0 a jeho pochybná kvalifikace je získaná na některé naší pochybné univerzitě. Nechť se neléčí u Prof. Dr. DrSc., nositele Nobelovy ceny, který nevyléčil jediného pacienta, i když jeho dílčí přínos je úctyhodný.

Karel Forman, Kyjov

Ještě si vypůjčme Thatcherovou

Chci napsat pouze několik slov k článku o Madeleine Albrightové (Žena z této planety, Respekt č. 11/2000). Je pro Česko veliká škoda, že se paní Albrightová nestane českou prezidentkou. Byla by to pro naši republiku nejspíš záchrana v krizi, do které nás dostala současná vláda. Také ironickou poznámku pana Falbra o tom, kdo navrhne, aby se celá ČR přihlásila do americké unie, považuji za dobrý nápad. Pořád by to totiž bylo lepší než ty nesmysly, které vymýšlí a praktikuje - bohužel - česká vláda. To se však ale k naší škodě také nestane. Ještě mě napadá, zda bychom si nemohli od Britů …

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.