Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Znovuzrozený Zmožek

Před patnácti lety patřil k prominentům tuzemské normalizační pop-music a jeho „Zvonky štěstí“ či „Mys dobrých nadějí“ zněly éterem každý den. Před sedmi lety chrlilo jeho vydavatelství Carmen jednu desku písní z českých, moravských a slovenských svateb za druhou a v reklamních šotech samo sebo nazývalo „Královnou dobré nálady“. Václavu Klausovi věnoval píseň „Páni, to by byl byznys“.Pak přišel náhle zlom. Dnes můžeme bývalého hitmakera a podnikatele Jiřího Zmožka (56) najít nejspíše v malé klubovně dětského domu v plzeňských Štruncových sadech. V šedivém svetru sedí s kytarou mezi dětmi a zpívá s nimi svůj nový repertoár: „Volá Ježíš ovce ztracené“, „Chvalme hospodina“, „Zvěst spásy přeradostná“. České, romské i korejské děti cvičí akordy ze sborníku „Nové písně Jiřího Zmožka“. Autor jen občas navrhne další kus: „A teď ještě Důvěřuj v Pána.“ Zásadní zlom ve Zmožkově životě přišel před pěti lety, právě na výročí Vítězného února. „Den předtím jsem vážně uvažoval o sebevraždě,“ vzpomíná skladatel. Zpočátku superúspěšné vydavatelství Carmen se najednou finančně zhroutilo a dnes je v konkurzu, jeho generální ředitel se dokonce oběsil. „Bylo mi strašně,“ říká Zmožek, „ale druhý den brzo ráno jsem se probudil a odjel do Ostravy za svým přítelem kazatelem a učinil pokání. Prožil jsem znovuzrození. To nebyla má vůle, to byl dar.“ Ten den prý přijal Krista jako svého osobního spasitele a stal se z něj misionář. Od listopadu 1998 působí v plzeňské filiálce korejské misionářské…

09.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

09.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte