Karlyn H. Bowmanová je specialistka na průzkumy veřejného mínění. Přes deset let působí jako výzkumná pracovnice v American Enterprise Institute ve Washingtonu. Do roku 1990 byla zároveň šéfredaktorkou časopisu Public Opinion, kde dodnes setrvává jako členka redakční rady. Napsala řadu knih („Co je špatně: Výzkum americké spokojenosti a stížností“, „Debata o reformě zdravotnictví v letech 1993–94: Svedly průzkumy veřejného mínění politiky na nesprávnou cestu?“, „,Faktor Gender' v amerických průzkumech“), je častým hostem televizních a rozhlasových pořadů a pravidelně komentuje průzkumy veřejného mínění pro časopis Roll Call. Respektu odpovídá na otázky, které se týkají postoje Američanů vůči zahraniční politice USA, a zvláště vůči Kosovu.

Raději se spojenci

Jaký názor převládá mezi Američany, co se týče Kosova?

Většina Američanů stojí za prezidentem. Podle průzkumu pro časopis Newsweek, který byl zveřejněn 19. dubna, souhlasí 65 % Američanů s názorem, že v bombardování Srbska je třeba pokračovat i přes možné ztráty na životech civilistů. Podpora vyslání pozemních vojsk v případě, že Miloševič přistoupí na mírový plán NATO, se zvýšila z 58 % na 63 %, nadpoloviční většina pak souhlasí s účastí americké armády i na operaci, která by Miloševiče k přijetí mírového plánu přinutila. Výzkumy o zapojení pozemních vojsk se však velmi liší podle toho, jak je formulovaná otázka. Zahrnuje-li její formulace také účast spojeneckých armád, podpora…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte