Ve Slovinsku jsem nikdy nežila

Reaguji na článek Agrese, zkouška zbraní nebo spása (Respekt č. 17/99). Jako odjakživa jediná sestra MUDr. Miroslava Macka vám sděluji, že se těším dobrému zdraví, tím méně jsem zemřela loni ve Slovinsku. Tam jsem totiž nikdy nežila. Po válce (kdy mi bylo osm let) se tam však provdala naše teta, s níž jsme pak skutečně vždy udržovali důvěrný rodinný kontakt. Vámi uvedené údaje se týkají její osoby a mně nezbývá než vyslovit lítost nad nedbalostí a šlendriánstvím vašich přispěvatelů. Protože to není poprvé, uvažuji o zřízení „Kanceláře pro uvádění novinářských příběhů na pravou míru“, inspirována nedostižným Saturninem.

Mgr. Soňa Antošová, Pašinka

Že se prý nestydíme…

Obořila se na nás jakási Srbka T. Micic (Respekt č. 16/99). Je dobře, že jste zveřejnili celý dopis. Protože nepovažuji čtenáře tohoto týdeníku za negramoty, kteří nejsou schopni mít na konflikt v Kosovu vlastní názor, nebudu se ke snůšce lží a nenávisti v jednotlivostech vyjadřovat.Měl jsem ve Slovinsku, Chorvatsku, Bělehradu a v Bosně a Hercegovině řadu přátel, procestoval jsem několikrát od roku 1964 celou bývalou Jugoslávii až po Černou Horu a část Kosova. Nalezli jsme všude přístřeší a sympatie. Se Srby jsem sympatizoval za první světové války, pak již z vlastní zkušenosti jsem byl na straně…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte