Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Co nabízejí kosovským běžencům ODS a komunisté

Poté, co grémium ODS vzkázalo spojencům z NATO, že „bomby nic nevyřeší“, ozvaly se nesouhlasné reakce i v Klausově straně. Revolta však nedopadla nejlépe: poslance Jiřího Payna, který na partajní půdě vyjádřil podporu Alianci jako jeden z prvních, vyzval Klaus předminulý týden k odchodu ze strany. A předsedův stínový ministr zahraničí Jan Zahradil vzápětí rebela dorazil. Rozeslal totiž novinám dopis vysvětlující poslancovo stanovisko jednoduchou logikou: na Payna nezbylo místo ve stínové vládě a on si prý teď léčí zraněnou ješitnost.Valící se události odsunuly debatu na vedlejší kolej a kardinální důležitost získalo jiné téma - uprchlíci. Co si ODS myslí o pomoci statisícům běženců? Tón opět udal Václav Klaus. V rozhovoru pro Lidové noviny minulý týden prohlásil, že masový útěk Albánců z Kosova vlastně zavinili spojenci útokem na Miloševiče. Nechme stranou fakt, že to je v rozporu se zprávou Vysokého komisariátu OSN pro uprchlíky. Otázka v dané chvíli nezní, kdo Albánce vyhnal, ale co pro ně můžeme udělat. „Nepovažuji za nutné se k tomu vyjadřovat,“ říká předseda ODS. Víc v tomto směru nenabízí ani jeho stínový ministr vnitra. „Nejsem schopen říct žádné číslo, nemám o tom informace,“ odpovídá Ivan Langer na otázku, kolik by Česká republika mohla či měla přijmout běženců. I bez informací ale Langer doporučuje obezřetnost: "Naše společnost ještě není na větší počet běženců připravená. Občané nejsou zvyklí na multikulturní poměry v civilizované Evropě."Ostrou distanci…

16.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

16.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

Martin Kontra
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 391
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte