Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Beze studu

Prasečák v Letech se bourat nebude. Kabinet ve středu rozhodl, že by likvidace velkochovu na místě někdejšího koncentračního tábora pro Romy přišla příliš draho. „Vláda v současnosti na tuto operaci nemá potřebných 600 milionů,“ prohlásil vicepremiér Pavel Rychetský. Suma zní vskutku hrozivě. Jak na ni ale vládou určení počtáři - ministři Fencl a Císař - přišli? Když loni na jaře usiloval o likvidaci ostudného zařízení Tošovského kabinet, byly ve hře mnohem nižší částky. Odhad, který si pro jednání s vládou nechal udělat sám majitel celého areálu Jan Čech, zněl na 142 milionů. A tehdejší vládní posudek uváděl dokonce sumu ještě o celých sto deset milionů nižší.Fenclův úřad si pro svůj odhad najal firmu Farmtec z Tábora a v rozdílu cen úředníci nevidí rozpor: starší posudky prý mluvily jen o ceně areálu, a „ne o nákladech nové stavby“. Pohled na kalkulaci ovšem otázky ohledně reálnosti čísel vzbuzuje. Jen náklady na likvidaci prasečáku a rekultivaci místa vyčísluje Farmtec na sto čtyřicet šest milionů. „To je prostě neuvěřitelné číslo,“ kroutí hlavou vládní zmocněnec Petr Uhl, který návrh vládě předkládal a na celou akci žádal tři sta milionů. Korunu výpočtům z Tábora ale zasadil vicepremiér Rychetský. Šest set milionů, kterými ohromoval televizní diváky, totiž v samotné zprávě málem nenajdete. I nadsazené propočty Farmtecu hovoří o 449 milionech, pokud se nový prasečák bude stavět v normální lokalitě. Pro případ, že by se vláda z nepochopitelných důvodů rozhodla vztyčit…

16.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

16.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte