Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Domov

Když ne ministr, tak aspoň náměstci

Za soukromého lektora angličtiny pro náměstka Miroslava Kalouska zaplatilo ministerstvo obrany v loňském roce padesát sedm tisíc korun. Anglicky neumí ani ministr Výborný, ani jeho náměstci Šuman a Demlová. Také oni používají služeb jazykových učitelů placených ministerstvem obrany. Za jednu stránku překladu z anglicky psaných dokumentů NATO platí rezort pět set korun, nemluvě o tom, že na každou zahraniční cestu někoho z vedení ministerstva je nutné přibrat tlumočníka a zaplatit mu výlohy. I to je prý jeden z důvodů, proč se premiér Klaus nechal před třemi týdny slyšet, že v rezortu bude nutné vyměnit „když ne ministra, tak aspoň všechny jeho náměstky“.

Kolik umíš jazyků, tolikrát běž do zálohy

Podle koaličních dohod má ODS nárok na křeslo prvního náměstka ministra obrany. Jiří Payne z této funkce odstoupil po velkých neshodách s Výborným už před půlrokem a od té doby je post neobsazen. „Jmenovat teď náměstka na obranu rezortu by byla pro nás sebevražda,“ prohlásil Klaus před čtrnácti dny, proč tomu tak je, už ale světu nesdělil. Dostat z představitelů ODS, jaké konkrétní výhrady proti rezortu mají, je vůbec dost obtížné. „Pohybují se především v politické rovině,“ říká tiskový mluvčí ODS Václav Musílek a memoruje to, co už je dávno známo. Za Západu prý přicházejí „závažné signály“ naznačující, že neutěšená situace na ministerstvu obrany by mohla komplikovat naše přijetí do NATO. Je nám údajně naznačováno, ať dáme v tomto směru najevo nějakou…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.