Já chci Brattona

Reaguji na článek J. Spurného Úklid pod Sochou svobody (Respekt č. 41/97). Autor zde vylíčil „newyorský policejní zázrak“ šerifa Brattona, který ze žumpy zločinu vytvořil obyvatelnou metropoli. Článku bych zatleskal, kdyby zde autor nezneužil mé studie pro MF Dnes „Klidně spěte, je to jenom rakovina“. Ta se rovněž týká zločinu. Kromě mnoha jiných věcí jsem zde vyjádřil pochopení pro albánského prezidenta Berishu. V zemi propadnuvší zvůli a násilí hodlal nasadit armádu, byl Západem tvrdě kritizován a nakonec od myšlenky ustoupil. Několik dnů nato propadla Albánie anarchii.

Respekt mě v článku označil za propagátora diktátorských metod, který nehledá vzor za našimi západními hranicemi. Na následující stránce jsem v umné větné přesmyčce spojen s „nostalgií po časech totality“. Čelí-li člověk v jiných souvislostech bytostem typu spisovatelky Boučkové, lze to přejít s úsměvem. Přečte-li si však nezaujatý čtenář váš článek, musí mne nyní považovat za idiota, který doporučuje nasadit proti somrákům v pražském Sherwoodu tanky a proti kapsářům preventivní popravy. To si snad přece jen nezasluhuji. Zvláště když já jsem zločin - „rakovinu“ - pouze pojmenoval, kdežto pan redaktor již doporučil léčbu. V jeho článku o úspěšném šerifu Brattonovi jsou v sympatickém duchu líčena úderná komanda proti newyorským dealerům drog, nucené práce za vandalství a nepříjemné…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte