Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Kam zmizela miliarda z C. S. Fondů

Nedávný miliardový „tunel“ na C. S. Fondy se už stihl zapsat do dějin jako jedna z největších krádeží na českém kapitálovém trhu. A na světlo rychle vyplouvají šokující informace. Mimo jiné například to, že do věci byli zapojeni i dva současní vlastníci kladenské Poldovky - bývalí „vymahači dluhů“ Josef Vostárek a Pavel Satoranský. Ale nejen to: klíčovou roli v případu sehráli dva jednatelé firmy Crassus, váženého člena Burzy cenných papírů Praha - pánové Petr Müller A jaromír Florián.

Co se stalo

Mezi 4. a 7.březnem zmizel z C. S. Fondů prakticky celý majetek, který byl „shodou okolností“ krátce předtím proměněn v hotovost (podrobně viz Respekt č. 12/97). Částka jedna miliarda tři sta milionů korun byla uložena na účtech u depozitáře fondů, tedy u Plzeňské banky, finančního domu ovládaného až do letošního ledna známou společností Motoinvest. Motoinvest rovněž ještě letos 11. února ovládal správcovskou společnost C. S. Fond (stoprocentně nejprve sám a později skrze svou firmu C. A. S. 2 holding vlastnil firmu CSF, která fondy spravuje). Proměna portfolia fondů z cenných papírů v hotovost přitom probíhala tak, že správce fondů rozprodával akcie, které nakupoval přímo Motoinvest.

11. února Motoinvest správcovskou společnost CSF prodal. Nebylo však o tom informováno ani dosavadní představenstvo společnosti, ani její management. Ti všichni se o změně vlastníka…

13.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

13.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte