Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Kam zmizela miliarda z C. S. Fondů

Nedávný miliardový „tunel“ na C. S. Fondy se už stihl zapsat do dějin jako jedna z největších krádeží na českém kapitálovém trhu. A na světlo rychle vyplouvají šokující informace. Mimo jiné například to, že do věci byli zapojeni i dva současní vlastníci kladenské Poldovky - bývalí „vymahači dluhů“ Josef Vostárek a Pavel Satoranský. Ale nejen to: klíčovou roli v případu sehráli dva jednatelé firmy Crassus, váženého člena Burzy cenných papírů Praha - pánové Petr Müller A jaromír Florián.

Co se stalo

Mezi 4. a 7.březnem zmizel z C. S. Fondů prakticky celý majetek, který byl „shodou okolností“ krátce předtím proměněn v hotovost (podrobně viz Respekt č. 12/97). Částka jedna miliarda tři sta milionů korun byla uložena na účtech u depozitáře fondů, tedy u Plzeňské banky, finančního domu ovládaného až do letošního ledna známou společností Motoinvest. Motoinvest rovněž ještě letos 11. února ovládal správcovskou společnost C. S. Fond (stoprocentně nejprve sám a později skrze svou firmu C. A. S. 2 holding vlastnil firmu CSF, která fondy spravuje). Proměna portfolia fondů z cenných papírů v hotovost přitom probíhala tak, že správce fondů rozprodával akcie, které nakupoval přímo Motoinvest.

11. února Motoinvest správcovskou společnost CSF prodal. Nebylo však o tom informováno ani dosavadní představenstvo společnosti, ani její management. Ti všichni se o změně vlastníka…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
13.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte