Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Ocelový trik

Na délku doby, kterou stráví otec a syn Stehlíkovi ve vazbě, by se daly uzavírat sázky. Člověk obeznámený s miliardovým krachem Kreditní banky, kdy byli všichni obvinění propuštěni na svobodu po necelém měsíci, by se asi v odhadu pro Stehlíky držel při zemi. Na co by ovšem vsadili sami hlavní aktéři případu Poldi Kladno, je ale otázka. Oba majitelé Poldovky sice proti své vazbě protestovali, podle vyšetřovatelů má však obvinění tak pevné základy, že Krajský soud jejich námitce pravděpodobně nevyhoví. Pak už zbývá jedině kauce. Jenže Stehlíkovi jsou ve vazbě mimo jiné pro podezření, že by mohli ovlivňovat svědky. A v takovém případě soud žádné finanční záruky nepřijímá.

Hlavně zabezpečit výrobu

Policie začala koncem jara vyšetřovat udání, že majitelé Poldi Kladno neodvádějí finančnímu úřadu peníze na zdravotní a sociální pojištění stržené z výplat zaměstnanců. Advokáti Vladimíra Stehlíka to omlouvali tím, že vedení podniku používá tyto finance na zabezpečení výroby. Daň by prý zaplatili později. Vyšetřovatelé ale při kontrole dokumentů objevili, že otec a syn Stehlíkové převádějí peníze z účtů Poldi Kladno na konta firmy Bohemia Art. (Tato firma Stehlíkům stoprocentně patří a na ni je napsán i jejich většinový podíl v Poldovce.) Celkově tak z Kladna k Bohemia Art doputovalo téměř osm set milionů korun. Policie tvrdí, že šlo vlastně o bezúročné půjčky, kterými Bohemia Art ušetřila na úrocích přes půl miliardy korun. Firma navíc - v době, kdy Poldi…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.