Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Co je moc, to je moc

Nedávná noční diskuse Respektování na ČT 2 k situaci našeho bankovního sektoru byla věrným zrcadlem bezradnosti a bezkoncepčnosti jak vlády, tak České národní banky k tomuto tématu. Jako bankéře a člověka, který se již mnoho let pohybuje v ekonomické sféře na Západě, mě značně znepokojuje zjevný fatalismus ministra financí, který krachy jedenácti soukromých bank považuje za nevyhnutelnou daň za rychlou transformaci ekonomiky a s poukazem na „mizivé“ procento těchto krachů v relaci k celkovému objemu českého bankovního sektoru se snaží situaci bagatelizovat.Mohu pana ministra ujistit, že krach jediné soukromé banky v západoevropských vyspělých zemích (přičemž relace velikosti těchto ojedinělých případů k celkovému objemu bankovního sektoru, ať už to bylo ve Francii, Německu či jinde, byla ještě mnohem menší) vždy vyvolal úplné zemětřesení ve finanční sféře této země. Okamžitý zákrok pojistného fondu bank, popřípadě vlády byl jistý, aby malí a střední věřitelé těchto zkrachovalých bank nepřišli o vklady a krize se nerozrostla do celého bankovního systému. Nevzpomínám si ani na jediný případ (všechny jsem samozřejmě nemohl znát), kdy tyto krachující banky byly systematicky „vytunelovány“ či zkrachovaly na základě nehorázné lehkomyslnosti (ať úmyslné, či naivní) bankovního managementu při poskytování úvěrů. Většinou se jednalo o záměrnou inverzi na kapitálovém trhu, kdy banka úvěry dlouhodobě refinancovala krátkodobým…

44.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte