Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Zahraničí

Dotáhnout věc do konce,

László Békesi byl ministrem přechodné vlády Miklóse Németha (1989–90). Před volbami v roce 1994 vypracoval ekonomický program socialistů a měl výraznou zásluhu na tom, že jejich vítězství nebylo na Západě chápáno jako zvrat dosavadní transformace. V Hornově vládě se Békesi stal ministrem financí, ale pro osobní neshody s premiérem a nedostatečnou podporu svého stabilizačního programu v únoru 1995 sám odstoupil.

Na sjezdu Maďarské socialistické strany loni v listopadu měla padnout zásadní rozhodnutí zejména v personálních otázkách. Například: zůstane-li Gyula Horn v čele vlády, měl by být nadále i v čele strany? Měl se volit předseda strany i celé předsednictvo. Nakonec se nestalo nic a všechny problémy se přesunuly na letošní březen, kdy proběhne sjezd další. Na podrobnosti odpovídá čelný činitel maďarských socialistů, zástupce liberálního křídla strany LÁSZLÓ BÉKESI.

Šlo o zpoždění

Listopadový sjezd socialistů jste označil za oddalovací. Proč?

Odložilo se tam řešení několika už hodně nazrálých problémů. Slyšeli jsme spousty analýz, hodnocení posledních šestnácti měsíců - že špatně funguje vláda, předsednictvo strany, poslanecký klub, komunikace mezi nimi, rozdělení práce, že vůbec nepracují jako tým. Jenže nepadla žádná rozhodnutí, sjezd to vše posunul na jaro, na další v dlouhé řadě sjezdů. S dobrou přípravou jsme přitom mohli postavit delegáty před situaci, kdy by si museli vybrat z více alternativ.

Měl…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.