Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Žádný strach z voleb

Koho vybrat v nabídce dvaceti stran, které se budou ucházet o přízeň občanů v parlamentních volbách? Už dva měsíce před volbami je zřejmé, že to nebude těžké rozhodování. Po ruce jsou totiž zástupy poradců, kteří zadarmo poskytnou konzultaci, a když bude nejhůř, i správný volební lístek zaškrtnou.Jako první se ozvala Českomoravská komora odborových svazů. Falbrovi lidé si statisícům svých odborářů postěžovali, že pravidelné návštěvy zástupců pracujícího lidu v parlamentu by byly mnohem úspěšnější, kdyby všechny politické strany jejich radám naslouchaly jako poslanci Levého bloku, sociální demokraté, komunisté, nebo aspoň jako lidovci. Odboroví vůdci prý nechtějí za nikoho při volbách rozhodovat, uvědomělý pracující by ale musel být na hlavu padlý, kdyby nechápal, kdo bude v příštích čtyřech letech prosazovat jeho zájmy.Nemusí zoufat ani neodborář. Tomu stačí zajít do lékárny a každý magistr mu ke kapkám proti rýmě přibalí radu, aby nevolil ODS. Tak rozhodla Česká lékárnická komora, která těžce nese, že právě kvůli ministrům z této strany by mohla přijít o monopol v prodeji léků. Je jasné, že kdo škodí lékárníkům, škodí celé společnosti.Další šance je u zubařů: předseda Stomatologické komory Jiří Pekárek s předstihem oznámil, že bude do Senátu kandidovat za ODA, a tak je předem jasné, která strana bude hájit zubaře a jejich prostřednictvím všechny ostatní. Neplatí totiž nadarmo pravidlo „spokojený zubař, spokojený pacient“.Možná i lékařské ordinace se záhy změní na…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.