Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Pravd je mnoho

Článek Nesmiřitelní - Školní reforma skončila, zapomeňte (Respekt č. 9/96) byl rozsáhlý, mnohovrstvý a já neudělám tu chybu, abych polemizoval se všemi myšlenkami tam vyjádřenými. V této problematice je pravd mnoho. Pravda je, že středoevropské (rakouské) školství bylo považováno za velmi dobré, pravda je, že anglosaské školství nebylo považováno za velmi dobré, pravda je, že naše mládež získávala rozsáhlé encyklopedické znalosti, ale neuměla tak dobře diskutovat, jako umí mládež anglosaská, pravda je, že umístění našich studentů na různých mezinárodních olympiádách nebylo až zas tak špatné, pravda je, že vzdělání by mělo být vyvážené a mělo by umožňovat studentům věnovat více energie tomu, co je baví a pro co mají vlohy - při zachování jistého penza všeobecných znalostí. Záleží na tom, které pravdy se považují za významné a na které se zaměří pozornost. Zaměřím se proto jen na dvě myšlenky, které uvádí pan redaktor Holub:1. Průzkum prý ukázal, co rodiče od školy chtějí. Devět z desíti dotázaných přeje svým potomkům vzdělání především proto, aby měli „větší výběr při hledání zaměstnání“, „lepší finanční ohodnocení v práci“ nebo „jistější postup v zaměstnání“, případně „lepší start do života“… V článku se vyvozuje, že veřejnost je tudíž nakloněna náročnému školství. U jisté části veřejnosti je to samozřejmě pravda, ale obávám se, že tyto tlaky spíše působí na…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.