„Blízký vztah“ Thomase Klestila

Rakouský prezident Klestil se v polovině ledna - v interview pro jemu nadmíru nakloněný týdeník News - sám poprvé zmínil o tom, že jeho žena Edith se přestěhovala z prezidentské vily do společného městského bytu, a tak přiznal manželské problémy. Několik dní mnozí občané s „ubohým a opuštěným“ mužem soucítili, ale v následujících týdnech vyšlo postupně najevo, co bylo v zasvěcených kruzích očividně už po léta veřejným tajemstvím: Thomas Klestil (61) prý navázal „zvláště blízký vztah“ (podle oficiálního výraziva) k jedné ze svých spolupracovnic, diplomatce dr.Margot Löfflerové (39). Seznámil se s ní v roce 1988 a byl jí tak okouzlen, že ji přivedl z ministerstva zahraničí do svého týmu. Ona také řídila jeho prezidentskou volební kampaň přede dvěma lety.

O „aféru Klestil“ nikdo nestojí

Bulvární listy, anoncující „Causu prima“, byly celé dny vyprodány, a také ORF, státní rozhlas a televize, informovaly o aktuálním stavu věcí. Pokusy o zprostředkování nebyly korunovány úspěchem a politici všech barev se drželi se svými komentáři velmi zkrátka. O „aféru Klestil“ nestojí v supervolebním roce 1994 ani lidovci, kteří Klestila před dvěma lety nominovali na úřad prezidenta, ani sociální demokraté, kteří s ním počítají jako s tažným koněm pro „euroreferendum“.Co vlastně zbylo z „pana Čistého“, jenž s heslem „Moc potřebuje kontrolu“ a se svou svatou rodinou zvítězil v prezidentských volbách '92? Sliboval, že bude "aktivním…

06.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

06.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte