Komunisté se chystají do ulic

„Chceme být víc vidět,“ říkají lídři nejsilnější opoziční strany

KSČM

Po nedávném úspěchu KSČM v komunálních volbách se ortodoxní komunisté chystají k novému frontálnímu tažení na své spoluobčany. Zahájení „mimoparlamentních akcí“ jako reakci na nechuť poslanců akceptovat komunistické připomínky ohlásil předminulý týden předseda strany Miroslav Grebeníček. Komunisté chtějí organizovat především „masové demonstrace, přednášky a diskuse s občany“, které mají za cíl zabránit pokračující „devastaci hospodářských, kulturních a sociálních podmínek“. Plánované akce vyvrcholí před parlamentními volbami v roce 1996. „Naším přáním je rovnováha v zemi - to znamená, aby se nic nemohlo rozhodnout bez nás,“ vysvětluje cíle KSČM místopředseda strany Miloslav Ransdorf.

Lidem začíná svítat

Komunistická výzva nepřekvapuje zřejmě jen pravidelné návštěvníky Grebeníčkových mítinků a čtenáře Haló novin. KSČM to totiž vidí opravdu černě: „Máme hladovět, nesvítit a nebydlet jen proto, že jedno procento obyvatel této země vydělává stovky miliónů?“ ptává se svých příznivců předseda Grebeníček. Ideolog strany Ransdorf sice hlad v Čechách zatím nezaregistroval, ale podle vlastních slov jen proto, že lidé na venkově ještě nepozabíjeli všechna zvířata. „Lidé utrácejí peníze, které si našetřili před listopadem. Žít z podstaty však nelze věčně,“ varuje Ransdorf.Neudržitelnou situaci se KSČM pokoušela před časem řešit návrhem Charty…

52.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

52.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

kontra-1 (kopie)
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 392

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte