Jsme v tom všichni, není individuálního úniku.

Nového ředitele Českého ústavu ochrany přírody trápí, že spotřebuje příliš energie

Ing. Ivan Dejmal se narodil v roce 1946. Dětství prožil v severočeských Trmicích, v místě pověstném zdevastovanou přírodou a špatným vzduchem. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou, obor krajinářství. Od února 1991 do června 1992 byl ministrem pro životní prostředí v Pithartově vládě, od 1. 9. 1994 je ředitelem Českého ústavu ochrany přírody.

Česká vláda v srpnu odmítla zásady ekologické politiky, které navrhl její ministr Benda. Může vůbec na žebříčku hodnot kabinetu něco změnit jeden jeho člen?Každá konkrétní politika musí definovat obsah obecně sdílené odpovědnosti a říci, zda vychází z obecně přijatých imperativů. Je pak úkolem vlády a nás všech těmto imperativům dostát. Dnešní politická reprezentace vidí většinou úlohu státu jednoznačně: má zajistit zdravý chod ekonomiky. Premiér návrh na ekologickou politiku odmítl už loni v prosinci: podle něj něco jako ekologický imperativ neexistuje a vláda za životní prostředí odpovědnost nenese. Všechno prý záleží na tom, jak se mezi sebou dohodnou ti, kterým je prostředí poškozováno, a ti, kdo ho poškozují.Ministr Benda se ale tehdy radoval, že ekologická politika nebyla odmítnuta…Tím jen problém před veřejností zamlžil. Ta politika odmítnuta byla.Byl jste Bendovým předchůdcem. Vžíváte se někdy do jeho role?Nikdy jsem tou představou netrpěl. Samozřejmě vím, co je třeba…

38.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

38.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte