Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Každý desátý v sobě nosí zabijáka

Každý desátý v sobě nosí zabijáka

Podle lékařů je panika kolem streptokoku A zbytečná

„Bakterie-zabiják žila donedávna jen v představách autorů sci-fi filmů. V posledních třech měsících se však pro několik obyvatel anglického městečka Stroud stala strašlivou skutečností,“ píše deník The Guardian pod třemi fotografiemi postižených, z nichž jeden zemřel. „Streptokok způsobil zčernání a rozklad postižené tkáně rychleji, než si lékaři dokázali vzpomenout na jeho odborný název. Někdy už nepomohla ani amputace napadené části těla.Snad ještě větší rychlostí se pak rozšířila zpráva o hrůzné "masožravé“ bakterii a vyvolala paniku.

Epidemie? Zatím není rozhodnuto

Vědci a lékaři se k celému případu staví skepticky. „Nevěříme, že bychom stáli tváří v tvář něčemu, co může ohrozit zdraví a životy široké veřejnosti,“ uklidňoval Anglii ministr zdravotnictví. Mimořádná prý není nemoc sama, ale spíš pozornost, jakou právě tomuto případu věnují novináři. O život s touto nemocí totiž každoročně bojuje několik desítek lidí nejen v Anglii, ale i například v Německu nebo v Austrálii.Streptokok skupiny A není mikroorganismus, jehož existence by odborníky překvapila. Novinkou není ani spektrum chorob, které může způsobit. Nemoc, na kterou od začátku letošního roku v Anglii zemřelo nejméně deset z patnácti napadených lidí, se jmenuje nekrotizující fasciitida. Jedovaté produkty mikroba rozkládají měkké tkáně těla a to velmi rychle. Ale i tato diagnóza způsobená…

23.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

23.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte