Lidová unie národní a sociální záchrany

Druhý pokus Miroslava Štěpána

Nedávnou registrací občanského spolku Lidová unie národní a sociální záchrany se podruhé v tomto roce pokusil proniknout zpět na veřejnou scénu mocný muž předlistopadové KSČ Miroslav Štěpán. První pokus - tzv.platforma Za socialismus, kterou letos v lednu uvnitř komunistické strany založil s bývalým ministrem vnitra Jaromírem Obzinou - se nezdařil. Po šesti měsících usilovné organizační práce totiž delegáti prostějovského sjezdu KSČM oběma tvůrcům činnost „platformy“ na stranické půdě zakázali. S Lidovou unií to ovšem tak jednoduché mít nebudou: poučený M.Štěpán ji už neváže na komunistické struktury, a nepotřebuje k ní tudíž partajní souhlas. Podle komunistického poslance a předsedy parlamentního klubu Levý blok Jaroslava Ortmana je ovšem i tato Štěpánova aktivita „můstkem“, který mu má usnadnit cestu na špici KSČM.

Sdružení pro všechny slušné lidi

„Naším úmyslem v žádném případě není obhajovat návrat komunismu. Nejsme proti pluralitní demokracii a systému právního státu,“ říká o záměrech svého nového spolku M.Štěpán. Bývalý šéf pražských komunistů, který ještě před rokem prohlásil: „Samozřejmě, že nám jde o návrat před listopad 1989, jinak by přece komunistická strana neměla smysl,“ dnes považuje dělení na levici a pravici „za překonaný model“. „Sympatizuji s idejemi Občanského fóra,“ říká. "Rozhodující není politická příslušnost, ale pouze to, co se ukáže pro…

51.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 16 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

51.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 16 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte