Vrah se nedal umluvit

Martině a Petře nepomohlo ani karate, ani znalost řečí

Devátého září tohoto roku se dvaadvacetiletá Martina Jarošová a o dva roky mladší Petra Trachtulcová oblečené v džínách a sportovních botech, na zádech třicetikilové krosny s horským stanem, vydaly na autostop směr Německo. Zatím poslední, kdo je viděl živé, je řidič, který dívky vysadil ve Stříbře. Jedenáctého září objevil houbař v lese u Hoger Forstu polonahé tělo Petry Trachtulcové. Byla uškrcena provazem. Později se přihlásil sedlák, který se synem poblíž místa nálezu pracoval na chmelnici. Zaslechli prý z lesa děsivé výkřiky volání o pomoc. Běželi se podívat, ale nic neviděli. Policie konstatovala, že se Petra stala obětí sexuálního zločinu.

Karty prorokovaly špatně

Majka, spolubydlící Petry na liberecké koleji, kamarádkám ten čtvrtek záviděla. Zatímco ji čekala zkouška, Petra a Martina si hodily na záda bágly a šly si stoupnout k výpadovce na Prahu. Za letošní rok to už byla jejich druhá cesta stopem do ciziny.„V létě se holky vrátily naprosto unešené,“ vzpomínají Petřini rodiče. „Všichni se k nim chovali strašně mile a přátelsky.“ V předsíni visí modrá basebalová čapka s nápisem USS Nicholas FF 47. Petra ji dostala na válečné lodi, kterou američtí námořníci cestou do Bosny ukazovali zájemcům lelkujícím na jedné francouzské pláži. Stejná čepice v červené barvě zůstala ve skříni u rodičů Martiny.Paní Trachtulcová začala být nervózní už čtvrtý den po odjezdu…

46.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

46.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte