Dva trhy a dvojí ceny

Kdo nakupoval ve středu na RM-Systému, může vydělat

Po třech měsících se začínají hýbat obchody s akciemi. Minulý týden se na burze obchodovalo s akciemi již osmnácti podniků v objemu přes sto tisíc korun. U těchto podniků se pokles cen akcií podle odborníků zastavil, ceny začínají dokonce růst. Na tento vývoj rychleji zareagovala burza, kde se obchoduje každý týden. Aukce RM-Systému trvá přes tři týdny a v současné době jsou tedy akcie na burze dražší než na RM-Systému. Pro investora to znamená jediné: koupit levně na RM-Systému a prodat se ziskem na burze.

Jak vydělat

Příležitost k dobré investici měl každý z nás už minulou středu. Tento den totiž probíhala uzávěrka objednávek pro pátou aukci RM-Systému.Ve středu ráno už byly známy výsledky z úterního obchodování na burze. V porovnání s cenami čtvrté aukce RM-Systému byly akcie, s nimiž se obchodovalo na burze, v průměru o deset až dvacet procent dražší. Pokud by na RM-Systému zůstaly ceny v páté aukci nezměněny, představuje pro investora koupě těchto akcií okamžitý zisk.Jenže ceny na RM-S pravděpodobně také porostou a úměrně tomu bude klesat zisk z jejich koupě. Jejich cena může dosáhnout až do cenového stropu. I ten je však u některých akcií nižší než cena na burze. Z významnějších podniků je to například ČKD Praha (strop RM-S 178 korun, burza 190 korun), Barum Holding (672 a 720), Pražská Teplárenská (306 a 385), ČZ Strakonice (293 a 300), Vodní stavby Praha…

41.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

41.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte