Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Ad "Respektování" - restituce církevního majetku

Ad „Respektování“ - restituce církevního majetku

Ráda bych se účastnila rozpravy o restituci církevního majetku a úlohy katolické církve v české společnosti.Při posledním Respektování, věnovaném tomuto tématu, mne zarazila značná názorová nevyváženost přítomného auditoria. Byla dána jednak značným zastoupením představitelů církve a křesťanských stran a jednak lidmi sympatizujícími se snahami církve. Oponujících názorů jsem zaznamenala minimálně. Duch, ve kterém se tato diskuse odvíjela, a její výsledek vyzněl tudíž jako podpora plné restituce církevního majetku.V době, kdy ekonomická situace našeho státu znemožňuje financování oprav církevních staveb ze státní pokladny, je nutné, v zájmu zachování těchto skvostů naší architektury, vyřešit hospodářské zázemí církve tak, aby mohla sama, vlastními silami, se tohoto úkolu ujmout.Vzhledem k tomu, že se jedná o rozsáhlou restituci majetku katolické církve v Čechách, se mi nejeví tento problém tak jednoznačně kladně, jako mnoha účastníkům tohoto „respektování“.Reformace a následná rekatolizace spojené s neblahou činností katolické církve zanechaly stopy v národní paměti. Je to zcela ojedinělá dějinná zkušenost českých zemí ze všech ostatních zemí Evropy. I když násilná rekatolizace zaznamenala úspěch, jsem přesvědčena, že nadpoloviční většina národa nesdílí nadšení pro znovuobnovení ekonomické moci církve, v čemž má arcibiskup Miloslav Vlk pravdu. Ta totiž predestinuje možnost ovládání značné části společnosti a to je…

31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte