Škola, která si dokáže vydělat

Základní škola Hovorčovická v Praze 8 je škola jako všechny ostatní. Kdysi moderní budova už chátrá, na některá místa zatéká, někde odpadávají dlaždičky. Její vedení se ale rozhodlo vyřešit si své problémy samo. Daří se mu to. Nedávno uzavřelo výhodnou smlouvu o pronájmu pozemků s tělovýchovnou jednotou Viktorie Praha 8.Škole se povedlo dohodnout a v listopadu 1992 podepsat s Viktorií smlouvu o pronájmu obecních pozemků, které škola užívá - prašné škvárové hřiště na fotbal a neudržovanou plochu na atletiku. Podle smlouvy jednota vybuduje na 23.000 metrech čtverečních sportovní komplex běžný v západních zemích.

Je dobře, když se o obecní půdu někdo stará

Před rokem přišel za ředitelkou předseda Viktorie JUDr.Ivan Bretschneider, aby zjistil, jestli by škola nebyla proti pronájmu okolních pozemků a stavbě sportovního areálu. Viktorka totiž přišla o své fotbalové hřiště v restituci. Našla ale staronovému majiteli kupce na její bývalý pozemek a on jí pomohl darem ve výši 18.000.000 korun. Ředitelka s nabídkou jednoty souhlasila. Podle smlouvy má Viktorka za darované peníze postavit na pozemcích školy dvě fotbalová hřiště, čtyři tenisové a dva volejbalové kurty, atletický ovál, jedno víceúčelové hřiště a minigolfovou dráhu. Obecní i školský úřad Prahy 8 smlouvu schválil. Roman Hrubý, zástupce Servisního střediska obvodního úřadu, kterému pozemky patří, má na pronájem shodný názor s ředitelkou školy: "Je dobře, že se o…

21.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 30 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

21.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 30 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte