Sociální demokracie neplatí dluhy

M.Zeman: „Je to zajímavý test našich ekonomických schopností.“

Miloš Zeman na restauraci kulturního domu Střelnice v Hradci Králové určitě nezapomněl. Během únorového sjezdu ČSSD tu byl nejen zvolen předsedou strany, ale také tu - stejně jako ostatní delegáti - po tři dny snídal, obědval a večeřel. Dodnes za to sociální demokraté dluží bývalému provozovateli střelnické restaurace Bohumilu Škodovi čtvrt miliónu korun. S vyrovnáním dluhu však nespěchají.Tři jídla denně plus nápoje a káva pro osm stovek delegátů a hostů sjezdu přišly stranu na 453.350 korun. B.Škoda na tuto částku vystavil 2.března fakturu splatnou do osmi dnů. Když své peníze nedostal ani za měsíc, napsal dopis M.Zemanovi. Místo odpovědi dostal z Lidového domu zálohu 200.000. Od té doby však už ani korunu. Když nepomohla ani urgence Škodovy právničky. postižený restauratér se začátkem května obrátil na soud.

Solidarita sociálních demokratů

Strop velkého sálu střelnické restaurace podpírají čtyři masívní sloupy. Zdi jsou způlky obloženy ošklivým hnědým dřevem, stoly zdobí umělé květiny. U zadní stěny stojí na pódiu piano a bicí. Cedule na pípě nabízí dvanáctistupňové pivo Rampušák.Celému objektu, do kterého patří i noční vinárna Carmen, několik sálů, přilehlé tržiště a park, šéfuje předseda místního okresního výboru a člen předsednictva ČSSD Milan Žalud. Střelnici jeho strana koupila na konci loňského roku od odborů za pět miliónů. B.Škoda…

20.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

20.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte