Policie si na Sládka netroufla

Na protest proti „zrádnému triu Klaus-Havel-Mečiar“ zablokovali přívrženci Sládkovy republikánské strany v sobotu 1. května dálnici u Lanžhota na česko-slovenských hranicích.Demonstrace nebyla povolena. Přesto policie už ráno - na rozkaz svého jihomoravského ředitelství - odklonila z lanžhotského přechodu provoz. Prezident policejní správy Jihomoravského kraje, podplukovník Szikora, ustoupil během krátké doby demonstrantům už podruhé. Nedávno odklonil dopravu u Hustopečí při stávce zemědělců. Výroky vlády, že proti podobné svévoli je nutný razantní přístup, tak v praxi opět nenašla naplnění. „Kdybych se pokusil demonstranty rozehnat, rozpoutal by se masakr. A na to pan Sládek čeká,“ vysvětlil důvod ústupné strategie velitel vnější správy policie Jihomoravského kraje pplk. J. Šimáček, kterého speciálně na demonstraci vyslalo brněnské ředitelství.

Nezvládneme to

V původním republikánském plánu měli Sládkovi stoupenci zablokovat masou vlastních těl dopravu na všech česko-slovenských přechodech. Pro malý počet dobrovolníků se však akce zdařila jen u Lanžhota, kde ji osobně vedl Miroslav Sládek. Jako předseda parlamentní strany vlastní výjimku ministerstva vnitra, podle které nemusí dodržovat některá silniční pravidla. Celníci ani policisté proto nezasáhli, když v sobotu dopoledne postavil své zelené BMW v protisměru na dálnici Brno-Bratislava. Kolem jeho vozu se poté shromáždilo několik set příznivců.Celníci podle…

17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte