Voliči sedí doma

říká GÁBOR FODOR, představitel Fideszu

GÁBOR FODOR je předseda parlamentní komise pro lidská práva, menšinové a náboženské otázky a čelný představitel maďarského Svazu mladých demokratů (Fidesz), strany, jíž mnozí předpovídají vítězství v parlamentních volbách příští rok.Dubnový kongres Fideszu bude přípravou na volby '94. O čem budete jednat?Především zrušíme věkové omezení členství (dosud platí hranice 35 let) a přijmeme nový organizační řád, který stranu podstatně zhierarchizuje. Vydáme také programové prohlášení, které se bude do značné míry zabývat ekonomickými záležitostmi. Maďarsko konečně musí překonat hospodářskou stagnaci, či vlastně degradaci. Do majetkové transformace je potřeba zapojit většinu obyvatelstva a otevřít už rozhodně zemi západnímu kapitálu.

Levné úvěry, dobré školy, bezpečné ulice…

Ještě více otevřít? Vždyť Maďarsko v přepočtu na hlavu přilákalo přes 2/3 zahraničního kapitálu, který byl za poslední tři roky investován v celé střední Evropě.Mohlo toho ale být ještě víc, kdyby právní předpisy nebyly v Maďarsku tak strašně komplikované a vzájemně si neodporovaly. Kdyby současná Antallova vláda nevedla podivínskou privatizační politiku, řízenou Státní majetkovou agenturou. Tento byrokratický moloch zajišťuje, aby byl majetek převeden na ty, kteří se mohou „revanšovat“ na jiném poli anebo zajistit „klidné stáří“ lidem ze současné vládní garnitury. K tomu přistupují chyby vlády v zemědělské politice…

10.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

10.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte