Azyl a násilí

CSU se ohlíží doprava

Mnoho let vládla v Bavorsku jediná strana - Křesťansko-sociální unie (CSU). Dnes, v době nárůstu pravicového extremismu v celém Německu, si však svou neotřesitelnou pozicí nemůže být vůbec jistá. Podle posledních průzkumů přesahuje podpora republikánů v Bavorsku 20%! A většina z těchto potenciálních voličů strany Franze Schönhubera chybí především křesťanským sociálům. Je tedy CSU v koncích? Těžko říci. Rozhodně na tom není růžově, přitom je dnes možná jedinou skutečně konzervativní stranou v celém Německu. Těmito skutečnostmi byl poznamenán i její nedávný sjezd v Norimberku.

Nadále s CDU

V Norimberku se diskutovalo především na téma azyl a násilí, tedy o tom, co nejvíce vyvolává ztrátu voličů ve prospěch republikánů. Snad i proto se na první pohled může zdát, že se CSU posunuje výrazněji doprava. Delegáti nakonec jednomyslně odhlasovali zostření práva na azyl, což by v praxi znamenalo následující: Spolková republika nebude přijímat utečence ze zemí, v nichž nejsou politicky pronásledováni; žadatelé, kteří už byli odmítnuti v jiných státech ES, nebudou mít právo žádat o azyl v Německu - stejně jako kriminální živly či osoby, jež zničí své doklady a tají svoji identitu; všichni odmítnutí žadatelé musí okamžitě opustit Německo. CSU by ráda prosadila podobný systém jako ve Francii, kde v řadě případů může o žádosti rozhodovat příslušný státní úředník, nikoliv až soud. Šance, že by křesťanští sociálové…

v46.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v46.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte