Vlastník není nepřítel

Uředník z ministerstva zemědělství České republiky, Ing.František Tomášek ze Strany čs.podnikatelů, živnostníků a rolníků, má na svých přednáškách o zemědělské reformě nabité sály a v nich soustředěné ticho. Respektu odpovídá na otázky týkající se transformace.Na regionálním odboru ministerstva zemědělství v Jihlavě říkají, že družstva jsou ze zákona povinna soukromníkovi pomáhat dobrat se jeho majetku. V zákoně ale nic takového nestojí.Ani nemusí. Vlastnické právo je jedno ze základních lidských práv. Je mimo jiné definováno ústavním zákonem. Právo vlastníka - nyní konečně i u nás - může být omezeno pouze zákonem a za náhradu. Od 1.ledna 1992 jsou veškeré právní normy odporující listině lidských práv neplatné. Družstva všude ve světě jsou sdružením konkrétních fyzických vlastníků, kteří dávají dohromady svůj majetek ke společnému podnikání. U nás se předstírá, že družstevní vlastnictví je majetek, který patří předsedovi JZD nebo vedení družstva, a že ten, kdo si svůj majetek chce vyzvednout, okrádá družstvo. To je demagogie, lež, prostředek k naprostému rozvrácení naší zemědělské ekonomiky.

Proč by družstva měla mít zájem na uspokojení původních majitelů?Dnešní situace, kdy zaměstnanec může kdykoli odvolat svého manažera, je naprosto neúnosná. Manažer má být dosazován a odvoláván vlastníkem. Ve světě ekonomikou hýbe vlastník a manažer. Po transformaci bude majetek družstva patřit skutečně někomu konkrétnímu. Každý spolupodílník…

v18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte