Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Mladé pódium

Mladé pódium

Karlovarské Mladé pódium je osmidenní přehlídka hudebních interpretů (a v menší míře i skladatelů) ve věku zhruba do 35 let. Sedmnáct let byl iniciátorem přehlídky tzv. Aktiv mladých při bývalém Svazu českých skladatelů a koncertních umělců. Dnes řídí přehlídku jiná garnitura odborníků, tzv. Fórum mladých, sdružené v Asociaci hudebních umělců a vědců, v zásadě jde však o pokračování, rozvíjení něčeho, co bylo načato za totalitního režimu. Nelíbí se mi ovšem, když nyní někdo ohrnuje nad podobnými akcemi nos jen kvůli době jejich vzniku. Ony samy nemohly za veškerý ten ideologický balast, který se na ně v průběhu času nalepil, pod tím se podepsala tehdejší funkcionářská lobby. To ona usměrňovala „dramaturgickou linii“ festivalu, prosazovala „prověřené“ skladatelské směry, pořádala do Karlových Varů výlety spojené s kontrolou, to ona vtiskala Mladému pódiu punc kožené oficiality. Až koncem osmdesátých let už byly možné i relativně svobodné projevy: kritická slova o totalitě na veřejných hodnoceních koncertů, vystoupení nerežimního souboru Agon nebo to, že karlovarský orchestr nastudoval kompozici Vojtěcha Saudka, žijícího v Paříži.Ani letos ovšem všechno neprobíhalo hladce. Organizace přehlídky v lecčems zadrhávala, ale příprava byla dramatická a osud festivalu visel doslova na vlásku. Pořadatelské Agentuře „A“ se však poštěstilo získat kvalitní sponzory (mj. Rotary Club z Weidenu a Karlových Varů, firmy Jan Becher a Karlovarský porcelán). Devatenáctý…

v37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte