Ve středu 31. 7. proběhla v prostorách divadla Ženských domovů na pražském Smíchově tisková konference Pražského kulturního centra. PKC na ní informovalo o napjaté situaci kolem výběrového řízení na využití těchto prostor - tedy divadelního a výstavního sálu. Bytový podnik Prahy 5 totiž nejdříve na základě doporučení dislokační komise vybral z několika kandidátů jako vítěze PKC (a zcela oprávněně: toto sdružení výtvarných a hudebních aktivit, reprezentované řadou osobností alternativní kultury, předložilo zcela jasný konkrétní projekt na využití daných prostor). Rada obvodního úřadu Prahy 5 však prostřednictvím narychlo pro tento účel sestavené komise vydává nové rozhodnutí - prostory připadnou smíchovské filiálce Občanské demokratické strany, která se ve výběrovém řízení umístila na druhém místě (se značně vágním programem). Bytový podnik nato odvolává ekonomického náměstka a jeho nástupce podepisuje smlouvu novou, s ODS, když ta stávající je označena za neplatnou.

A teď pozor: z pěti členů komise, ustavené Radou obvodního zastupitelstva, byli tři členy ODS. Komise se nedohodla, což bylo zřejmě záměrem, a ODS si prostřednictvím Rady (11 členů, 7 ODS) prostory jednoduše přiklepla.

Na závěr tiskovky se dostavila reprezentantka smíchovské radnice, zástupkyně starosty paní Kalhousová, která byla rovněž členkou zmíněné komise. Její extempore však bylo půvabně nešťastné, neboť nevystoupila jako nezávislý reprezentant svého úřadu, ale jako…

v31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte